Česká pojišťovna vyplatí za zimní škody půl miliardy korun

Praha (20. března 2006) - V kalendáři je 21. březen označen jako první jarní den, ale Česká pojišťovna žije a určitě ještě několik týdnů žít bude zimními škodami. Letošní zima je totiž z hlediska počtu pojistných událostí po mnoha letech opět kalamitní. Od začátku zimy eviduje Česká pojišťovna 12 500 pojistných událostí z tíhy nebo sesuvu sněhu či námrazy s celkovým odhadovaným plněním ve výši půl miliardy korun. A to ještě není vše. Další stamiliony byly a ještě budou vyplaceny za dopravní nehody, kterých se od ledna do dnešních dní přihodilo více než 55 tisíc. Jejich nejčastější příčinou byly právě sníh a led na silnicích.

"V současné době je vyhlášena kalamitní situace z důvodu tíhy sněhu nebo námrazy na území celé České republiky. Část mobilních techniků jsme podle míry zasažení přesunuli do regionů, kde je situace nejhorší, tedy na severní Moravu (3751 škod), jižní Moravu (2783), do východních Čech (2148) a jižních Čech (2015)," uvedl Petr Klas, ředitel odboru mobilních techniků ČP.

Nejhorším týdnem dle počtu škod byl od 15. do 22. února a nejčernějším dnem vůbec byl zatím 18. únor, kdy v evidenci Klientského servisu přibylo 1350 hlášení. I likvidace těchto škod mají svá specifika. Místa jsou díky sněhu těžko dostupná a ve srovnání s povodní, záplavou nebo vichřicí, kdy jde o plošné poškození objektů v obcích v jednom čase, jsou události z tíhy sněhu na jednotlivých objektech hlášeny bez jakékoliv časové i územní posloupnosti tak, jak jsou klienty momentálně zjištěny. Proto mobilní technici postupují podle doby hlášení pojistných událostí. Zejména v nejpostiženějších regionech se pohybují i podvečerních hodinách a o víkendech.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy