Česká pojišťovna prodala podíl v Modré pyramidě

Praha (13. října 2006) - Česká pojišťovna dnes prodala svůj 10% podíl ve stavební spořitelně Modrá pyramida. Stalo se tak poté, co souhlas s touto transakcí vyslovila Česká národní banka a Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Cena, za kterou ČP svůj podíl prodala, dosáhla 24 milionů eur, tedy přibližně 670 milionů korun.

"S dohodnutou kupní cenou jsme velmi spokojeni, realizovali jsme další z dobrých investic. Získané finanční prostředky přispějí k dalšímu rozvoji České pojišťovny," řekl předseda představenstva České pojišťovny Ladislav Bartoníček.

Smlouvu o prodeji svého 10% vlastnického podílu uzavřela Česká pojišťovna s Komerční bankou začátkem září. S její finanční realizací ale musely obě strany počkat až na schválení příslušných regulačních orgánů.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž tržní podíl k 31.12.2005 činil 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. V soutěži Pojišťovna roku 2005 pořádané společností Fincentrum získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty již podruhé v řadě první místo. Schopnost České pojišťovny udržet si dominantní tržní podíl v životním i neživotním pojištění oceňují také ratingové agentury: Standard & Poor's oceňuje ČP stupněm BBB se stabilním výhledem; Moody's Investors Service udělila České pojišťovně hodnocení finanční síly Baa3, rovněž se stabilním výhledem. Uvedená hodnocení patří do investičního stupně a ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice a úspěšného zavedené nové úrovně klientského servisu vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky společnosti. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost PPF Group N.V.


Zpět na tiskové zprávy