Česká pojišťovna připravuje otevření vlastní zdravotní pojišťovny

Praha (27. srpna 2008) – Česká pojišťovna požádala Ministerstvo zdravotnictví ČR o licenci na provozování zdravotní pojišťovny. Chce tak rozšířit svoji produktovou nabídku a zajistit klientům i jejich rodinám pohodlnou a efektivní správu všech pojistek pod jednou střechou.

„Vznik Zdravotní pojišťovny České pojišťovny považujeme za logický krok a dobrou zprávu pro naše klienty, kterým se tak otevírá možnost lepšího provázání služeb,“ řekl generální ředitel České pojišťovny Ivan Vodička. „Jsme si rovněž vědomi toho, že půjde o běh na velmi dlouhou trať a věříme, že pokud se budou moci zdravotní pojišťovny více odlišovat ve své nabídce, klientům ČP se pak otevřou nové možnosti, vyplývající z našeho velkého produktového portfolia,“ dodal I. Vodička.

Zdravotnictví je pro ČP dobře známou oblastí, neboť kromě životního pojištění už 15 let poskytuje prostřednictvím dceřiné společnosti ČP ZDRAVÍ také komerční zdravotní pojištění. Jako první například v České republice začala nabízet pojištění povinného poplatku za hospitalizaci, které si během půl roku sjednalo už více než 60 tisíc lidí. Kromě zkušeností je další výhodou ČP také široká síť obchodních míst a velké množství výhradních pojišťovacích poradců.


Zpět na tiskové zprávy