Nadace České pojišťovny a Jaromír Jágr předali multimediální tabuli 12. ZŠ Kladno

Vedle multimediální tabule získá základna kladenského juniorského hokeje rovněž interaktivní učebnici Prevence rizikového chování dětí

Hokejista Jaromír Jágr předal spolu s Richardem Kapsou, předsedou správní rady Nadace České pojišťovny, 12. základní škole Kladno multimediální tabuli podporující moderní výukové metody. Tabule, která byla instalována ve třídě 5.B, bude sloužit učitelům a žákům prvního stupně. Společně s tabulí získala škola také interaktivní učebnici Prevence rizikového chování dětí a mládeže, kterou nadace spolu s odborníky připravila pro všechny základní školy v České republice. Kladenská 12. základní škola je jednou ze tří škol v republice, které multimediální tabuli od Nadace ČP získaly či získají. Interaktivní učebnice slouží učitelům a žákům již na více než 250 základních školách. Projekt se setkal s velmi kladným přijetím, a proto jej Nadace ČP nyní rozšiřuje také do mateřských škol.

„Kladenskou základní školu jsme vybrali jako jednu ze tří nejlepších škol s hokejovým zaměřením v České republice. Oceňujeme její dlouhodobou a úspěšnou práci s hokejovou mládeží, která v dospělosti nachází uplatnění nejen v české extralize, ale i v zahraničních soutěžích včetně NHL,“ vysvětluje předseda správní rady Nadace České pojišťovny Richard Kapsa. 

„Dar od Nadace České pojišťovny nám pomohl dovybavit 4. pavilon naší základní školy moderní výukovou technikou. Interaktivní tabule bychom potřebovali do každé třídy, ale kvůli rozpočtovým omezením si to zatím nemůžeme dovolit. Přesto ve velké části tříd již instalované jsou a musím potvrdit, že multimediální tabule pomáhá našim učitelům při výuce dosahovat lepších výsledků,“ říká ředitel školy Vladimír Dufek, který dar od Nadace ČP společně s žáky 12. základní školy Kladno převzal.

 

Zpět na tiskové zprávy