Jiří Hrdina ambasadorem projektu Charta fair play

Bývalý hokejový internacionál Jiří Hrdina se stal ambasadorem projektu Charta fair play. Ten si klade za cíl připomenout aspekty správného sportovního chování nejen mezi hráči, ale také mezi diváky. Úlohou mistra světa z roku 1985 a trojnásobného vítěze Stanleyova poháru bude komentovat aktuální dění v extralize ledního hokeje související s  tématikou fair play.

„Fair play pro mě jako bývalého hokejistu znamená férové vystupování, férové jednání a hlavně hru, která není proti pravidlům,“ říká Jíří Hrdina. „Měly by to být celospolečenské zásady, chovat se slušně. Je dobře, že se na to teď upozorní. Proč nezačít u hokeje, který je tak oblíbený?“ doplňuje slavný hokejista.

S projektem Charta fair play se lze setkat na všech extraligových stadionech už druhým rokem. Vedle kapitánů všech klubů se do něj zapojilo bezmála 23 tisíc fanoušků. Ti mohou dokument, který v devíti bodech shrnuje základní principy sportovního chování, podepsat na webových stránkách www.fairhokej.cz i přímo na stadionech.

Česká pojišťovna je tradičním partnerem českého hokeje
Česká pojišťovna je tradičním a dlouholetým partnerem českého hokeje - první spolupráce byla zahájena před více než 10 lety. Jméno největší tuzemské pojišťovny diváci nenajdou jen v názvu Play Off, Česká pojišťovna je také hlavním partnerem extraligy a v minulosti stála po boku i české hokejové reprezentace a byla rovněž hlavním partnerem domácí části turnaje Euro Hockey Tour – ČP Cup.

V průběhu těchto let se Česká pojišťovna radovala z medailí našeho národního týmu, ale fandila českému hokeji i v době, kdy se mu nedařilo. Po celá léta šlo o věc důvěry, nikoliv o momentální svezení se na vlně slávy. Podpora ledního hokeje je pro Českou pojišťovnu správnou volbou, i proto, že hokejisté byli a jsou vidět nejen na stadionech, ale i při dalších veřejně prospěšných aktivitách České pojišťovny.


Zpět na tiskové zprávy