Generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se stane Marek Jankovič

Marek Jankovič se stane novým předsedou představenstva a generálním ředitelem České pojišťovny 1. června 2015 poté, co budou splněny veškeré zákonné a oznamovací povinnosti související s jeho jmenováním.

Marek Jankovič (49 let) vystudoval Slovenskou technickou univerzitu. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 1991 ve Slovenské pojišťovně. Od roku 1998 působil v Pojišťovně AIG Slovakia a od roku 2001 zastával vrcholné manažerské pozice v Allianz-Slovenské pojišťovně, kde byl v roce 2010 jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem. V letech 2003 až 2005 a 2011 až 2014 působil rovněž ve funkci prezidenta Slovenské asociace pojišťoven.
 
"Díky jmenování Marka Jankoviče předsedou představenstva a generálním ředitelem budeme i nadále schopni posilovat vedoucí pozici České pojišťovny
na českém trhu. Na trhu, který je pro nás v regionu střední a východní Evropy klíčový a kde v současné době probíhá řada strategických iniciativ směřujících
k dalšímu posílení konkurenční pozice a nabídce inovativních a prvotřídních produktů a služeb,"
komentuje jmenování Jankoviče Luciano Cirina, generální ředitel Generali CEE Holdingu a předseda představenstva České pojišťovny. "Marek je velmi zkušený manažer, který s sebou přináší rozsáhlé know-how a hluboké znalosti z oblasti pojišťovnictví. Jsem přesvědčen, že s podporou našich manažerů, zaměstnanců a expertů bude zárukou dalšího úspěšného rozvoje firmy," dodává Luciano Cirina.

 

Marek Jankovič


Zpět na tiskové zprávy