Česká pojišťovna má nové webové stránky a rozšiřuje aplikaci "Pojišťovna" pro chytré telefony

Prezentace České pojišťovny na poli on-line médií se neustále zlepšuje, aby vyhověla zvyšujícím

se požadavkům klientů. S podzimem 2011 dochází k rozšíření funkčností mobilní aplikace pro chytré telefony "Pojišťovna" a svoji premiéru slaví také zcela nové internetové stránky se samoobslužnou zónou.

Aplikaci "Pojišťovna", která již dokáže pomoci při nahlášení dopravní nehody a umí sjednávat cestovní pojištění, doplňují od října ve verzi 3.0 nové funkce, které se vztahují k úrazovému pojištění.

"Uzavřít úrazové pojištění lze nyní díky "Pojišťovně" velmi rychle, stačí zadat pouze několik vstupních parametrů a pak si vybrat ze tří jednoduchých balíčků pojištění - "základní", "komplexní" a "pro náročné". Celé sjednání včetně platby pojistného probíhá kompletně elektronicky a během několika minut," říká Hana Kovářová, vrchní ředitelka Úseku marketingu ČP.

Zcela novou funkčností je jednoduché schéma, na němž si může uživatel vymodelovat přibližnou výši pojistného plnění pro různé typy úrazů. Simulace je postavena na jednoduché grafice lidské postavy. Jako bonus pak ve verzi 3.0 najdou uživatelé také obrazového průvodce pro poskytnutí první pomoci při ohrožení života. Na jeho odborném zpracování, a tedy věcné správnosti a reálné využitelnosti, se podíleli odborníci ze záchranné služby s mnohaletou praxí.

Velmi užitečnou funkcí nové úrazové aplikace je také mapa lékařských pohotovostí v České republice. Na mapovém podkladu jsou soustředěna data s přesnou polohou, otevírací dobou a kontaktními údaji na jednotlivé pohotovosti. "Pojišťovna" navíc dokáže díky speciálnímu filtru zobrazit seznam "právě teď" otevřených lékařských pohotovostí. Aplikace je určena pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS (Apple). Bude již tradičně zdarma ke stažení na aplikačních marketech, a to od 10. října na Android Marketu a od 17. října na App Store. Klienti, kteří již mají nainstalovánu některou z předchozích verzí aplikace "Pojišťovna", budou na novinku automaticky upozorněni.

Zásadní změnu pocítí také více než 250 000 klientů, kteří měsíčně navštíví internetové stránky České pojišťovny. Od 10. října se totiž spouští nová generace webových stránek www.ceskapojistovna.cz. Internetová prezentace prošla kompletní proměnou, která zahrnuje jak novou grafiku, tak zcela novou strukturu stránek.

"Hlavním cílem změn bylo naše internetové stránky co nejvíce zpřehlednit a pomoci klientům snadno se pohybovat ve struktuře webu tak, aby vždy rychle našli, co hledají. Zároveň stránky přináší řadu inovativních prvků nestandardních pro weby finančních institucí. Mezi takové prvky patří například využití principu e-shopu pro výběr pojištění, "hračkárna" pro zjištění stavu krytí osobních rizik nebo kalkulátor pro základní orientaci v nabídce životního pojištění. Celkově budou stránky více hravé a zároveň edukativní," říká Jiří Randák, ředitel Odboru internetového prodeje a zákaznicích analýz ČP.

Nové internetové stránky jsou připraveny pro aktuální trendy v novém prostředí. Web je optimalizován pro nejtypičtější prohlížeče jako IE7 a vyšší, Mozilla Firefox a Google Chrome s tím, že jeho parametry a použité prvky byly vybrány s ohledem na rychlou odezvu pro běžné typy připojení. V další fázi optimalizace webu se přitom počítá i s výraznější podporou pro prohlížení na mobilních telefonech. Na vývoji nových internetových stránek ČP se podílí a hlavním dodavatelem je společnost Symbio.


Zpět na tiskové zprávy